Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Av sezonu 6 Mart’ta son buluyor

DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR (DKMP) ERZİNCAN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAPILAN AÇIKLAMADA AV SEZONUNUN 6 MART 2022 TARİHİNDE BİTECEĞİ DUYURULARAK VATANDAŞLARA UYARIDA BULUNULDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Av sezonu 6 Mart’ta son buluyor
291 views
28 Şubat 2022 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Erzincan Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada av sezonunun 6 Mart 2022 tarihinde biteceği duyurularak vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

DKMP Erzincan Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

“Bilindiği üzere, yasal olarak kara avcılığı ‘av sezonu’ içerisinde yapılabilmektedir. Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, büyüme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmektedir. 2021-2022 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu kararı uyarınca; av sezonu 06.03.2022 tarihi itibariyle ülke genelinde kapanacaktır. Avın açılacağı Ağustos ayına kadar avcılık faaliyetleri yasaktır.

Avın kapanış tarihi itibariyle, av ve yaban hayvanlarının üreme dönemi başlamaktadır. Özellikle av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme evreleri içine alan bu süreçte toplumun tüm kesimlerinin tabii ortamlara çıkarken daha hassas hareket etmesi ve av ve yaban hayvanlarının yavru ve yumurtalarının toplanmaması ve bu tür yasadışı faaliyetlerde bulunanların Tarım ve Orman Bakanlığı 13. Bölge Müdürlüğü İl Şube Müdürlüklerine, Orman İşletme Müdürlükleri, jandarma ve emniyet birimleri ile Fahri Av Müfettişlerimize bildirmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi, sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi açısından önem arz etmektedir. Av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılık Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.