Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DAP’tan, Çayırlı’ya tarım makinaları desteği

DAP BÖLGE KALKINMA İDARESİ’NİN “2020 YILI BİTKİSEL ÜRETİM ALTYAPISININ GELİŞTİRİLMESİ PROJESİ” KAPSAMINDA DÜZENLENEN PROTOKOLÜ, DAP İDARESİ BAŞKANI PROF. DR. OSMAN DEMİRDÖĞEN İLE ÇAYIRLI BELEDİYE BAŞKANI ATINÇ BAHADIR İMZALADI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DAP’tan, Çayırlı’ya tarım makinaları desteği
160 views
29 Aralık 2020 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından Erzincan’ın Çayırlı Belediyesi’ne tarım makinaları desteği sağlanacak.

DAP Bölge Kalkınma İdaresi’nin “2020 yılı Bitkisel Üretim Altyapısının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında düzenlenen protokolü, DAP İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen ile Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır imzaladı.

Protokol imza töreninde konuşan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Çayırlı Belediyesi’nin ‘Tarım Makineleri Parkı Projesi’ne 6 adet tarım makinası alımıyla destek olacaklarını belirtti. Bu makinaların, taş toplama, fasulye biçme, çekirdek eleme, silaj paketleme, sıra bağımsız silaj biçme makinalarıyla birlikte, katı gübre dağıtma römorku olacağını ifade eden Başkan Demirdöğen, üretimin emek gücüyle değil, makinayla yapılması gerektiği üzerinde durdu. Tarım sektörünün sürekli yapısal değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu belirten Başkan Demirdöğen, dekar başına üretim maliyetinin azaltılması, üretimin artışıyla birlikte karlılığın daha fazla olması için makineleşmeye geçmek gerektiğine vurgu yaptı. Başkan Demirdöğen, “Bir kalkınma kuruluşu olarak, üretimi artıracak projeleri desteklemek var oluş gayemizdir. Söz konusu makinalarla çiftçinin maliyetleri azaldığı gibi üretimde yaşanacak artış nedeniyle milli ekonomiye önemli bir katkı sağlanmış olacak. Üretim ilkel yöntemlerle yapılıyorsa bunun ülke ekonomisine katma değeri düşük olacaktır. ” dedi.

Daha sonra konuşan, Çayırlı Belediye Başkanı Atınç Bahadır, yeni alınacak tarım makinaları sayesinde üretimde verimliliğin artacağını söyledi. Bölgenin en önemli gelir kaynaklarından tarım ve hayvancılığın teşvik edici uygulamalarla yaygınlaştırılmasına DAP İdaresi’nin öncülük ettiğini belirten Bahadır, göçün bu sayede önünün alınabileceğini söyledi.

Çiftçinin her zaman yanında olduklarını belirten Bahadır, onlara hizmet edecek bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.