Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EBYÜ, “YÖK-Anadolu Projesi”nde Hacettepe ve Erciyes Üniversitesi ile eşleştirildi

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU (YÖK) TARAFINDAN HAYATA GEÇİRİLEN “YÖK-ANADOLU PROJESİ”NİN TANITIM TOPLANTISI CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. ANADOLU’DAKİ YENİ GELİŞEN 15 GENÇ ÜNİVERSİTENİN, 12 KIDEMLİ ÜNİVERSİTE İLE EŞLEŞTİRİLDİĞİ PROJE KAPSAMINDA ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ (EBYÜ), HACETTEPE VE ERCİYES ÜNİVERSİTESİ İLE EŞLEŞTİRİLDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EBYÜ, “YÖK-Anadolu Projesi”nde Hacettepe ve Erciyes Üniversitesi ile eşleştirildi
112 views
05 Şubat 2021 - 14:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından hayata geçirilen “YÖK-Anadolu Projesi”nin tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Anadolu’daki yeni gelişen 15 genç üniversitenin, 12 kıdemli üniversite ile eşleştirildiği proje kapsamında Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi (EBYÜ), Hacettepe ve Erciyes Üniversitesi ile eşleştirildi.

YÖK Anadolu Projesi adıyla başlatılan ve Anadolu’daki yeni kurulan veya gelişmekte olan genç üniversitelerin, belirlenen bazı alanlarda gelişiminin diğer üniversitelerce desteklenmesi amacıyla başlatılan Anadolu Projesinin tanıtım toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’ın konuşmaları ile başlayan tanıtım programına ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın yanı sıra 12 kıdemli ve 15 genç üniversite rektörü ile akademisyenler katıldı.

2006 yılından sonra kurulan 15 genç üniversitenin, 2006 yılından önce kurulan ve araştırma alt yapısı bakımından daha gelişmiş 12 kıdemli üniversite ile eşleştirme yapıldığı projede EBYÜ “Genç Üniversite” olarak tıp, eczacılık, bilgisayar mühendisliği, diş hekimliği, uçak bakımı ve donanımı alanlarında Hacettepe Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi ile eşleştirildi. Böylece EBYÜ’nün bu alanlarında eğitim gören öğrencileri, eşleştirildikleri kıdemli üniversitelerden ders alabilecekler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.