Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

EBYÜ’de çevrim içi kurs tamamlandı

“SIFIR ENERJİLİ BİNALARIN (ZEB) YÜKSEK PERFORMANSLI YAPI KABUĞU TASARIMI, İÇ ORTAMIN KALİTESİNİN İZLENMESİ” ÇEVRİM İÇİ KURS TAMAMLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EBYÜ’de çevrim içi kurs tamamlandı
87 views
27 Mayıs 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Sıfır Enerjili Binaların (ZEB) Yüksek Performanslı Yapı Kabuğu Tasarımı, İç Ortamın Kalitesinin İzlenmesi” çevrim içi kurs tamamlandı.

Salento Üniversitesi İnovasyon Mühendisliği Bölümü (İtalya) ile Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünün ortak çalışmalarıyla düzenlenen ve moderatörlüğü Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Ali Celen tarafından yapılan “Sıfır Enerjili Binaların (ZEB) Yüksek Performanslı Yapı Kabuğu Tasarımı, İç Ortamın Kalitesinin İzlenmesi” adlı 8 saatlik ücretsiz çevrim içi kurs tamamlandı.

Sıfır enerjili binalar alanında bilgi paylaşımı ve farkındalık oluşturma amacıyla yapılan kurs, Dr. Cristina Baglivo tarafından verildi. Kurs hakkında bilgi veren Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Dr. Öğretim Üyesi Aslıhan Kurnuç Seyhan: “Tüketilen toplam enerjinin büyük bir oranı binalarda kullanıcı konforunu sağlamak üzere ısıtma, soğutma, havalandırma ve aydınlatma gereksinimleri için kullanılmaktadır. Enerji tüketiminde önemli bir paya sahip olan binalarda enerji verimliliğinin arttırılması birçok ülkenin hedefinde yer almakta ve son yıllarda önemi artan neredeyse sıfır enerji bina sistemlerini ön plana çıkarmaktadır. Bu alanda farkındalık oluşturmak ve bilgi paylaşımı yapmak amacıyla böyle bir kurs düzenlendi” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.