Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzincan’da güzel sanatlar için özel yetenek sınavları yapıldı

EĞİTİM FAKÜLTESİ GÜZEL SANATLAR EĞİTİMİ MÜZİK EĞİTİMİ ANABİLİM DALI VE RESİM-İŞ ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMI ÖZEL YETENEK SINAVLARI YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erzincan’da güzel sanatlar için özel yetenek sınavları yapıldı
79 views
26 Ağustos 2021 - 9:35
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Öğretmenliği programı özel yetenek sınavları yapıldı.

2021-2022 eğitim-öğretim yılı için Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Öğretmenliği programı özel yetenek sınavları yapıldı.

Eğitim Fakültesinde gerçekleşen Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı ve Resim-İş Öğretmenliği programı özel yetenek sınav yerlerini ziyaret eden Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Erdem Yavuz ve Doç. Dr. Alper Kaşkaya da sınavları yakından takip etti.

Resim-İş Öğretmenliği programı özel yetenek sınavında Resim-İş Öğretmenliği bölümüne alınacak olan 30 kişilik kontenjan için başvurusu kabul edilen 92 aday, 2 aşamalı olarak sınava alındı. Canlı Modelden (Figüratif) Desen ve İmgesel Tasarım (Kompozisyon) çalışması olmak üzere iki aşamadan oluşan sınavda becerilerini ortaya koyan adaylar, Resim-İş Öğretmenliği Bölümüne girebilmek için ter döktü.

Güzel Sanatlar Eğitimi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı özel yetenek sınavında ise adaylar, jüri karşısında müziksel işitme-yineleme ve deşifre (solfej) sorularını, ardından müziksel söyleme ve çalma becerilerini sergiledi. Değerlendirme sonucu başarılı olan 40 aday kesin kayıt yapmak hakkına sahip olacak.

Yapılan özel yetenek sınavı sonucu başarılı olan adayların sonuçları 27 Ağustos 2021 tarihinde açıklanacak. Asıl listeden kazananların kesin kayıtları 01-02-03 Eylül 2021 tarihlerinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığınca yapılacak.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.