Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

(Özel) Üniversiteli olabilmek için zamanla yarıştılar

ERZİNCAN’DA ÜNİVERSİTE ADAYI ÖĞRENCİLER, BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM FAKÜLTESİ’NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ÖZEL YETENEK SINAVINDA ZAMANA KARŞI YARIŞTILAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(Özel) Üniversiteli olabilmek için zamanla yarıştılar
12 views
24 Ağustos 2021 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzincan’da üniversite adayı öğrenciler, Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin gerçekleştirdiği özel yetenek sınavında zamana karşı yarıştılar.

Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümüne özel yetenek sınavıyla 40 öğrenci alınacak. 96 öğrencinin müracaat ettiği özel yetenek sınavı bugün Yıldırım Akbulut Spor Salonunda başladı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirilen sınavda herhangi bir şaibeye mahal verilmemesi için fotosel ölçüm cihazları ile başlayıp-biten parkurlarda öğrenciler zamana karşı yarıştı.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, “Binali Yıldırım Üniversitesi olarak Eğitim Fakültemizin Beden Eğitimi öğretmenlik bölümü için özel yetenek sınavlarına başladık, gerçekleştiriyoruz. Amacımız öğrencilerin hakkı zayi olmasın, bunun için sınavda görevli akademisyenlerimiz titiz bir şekilde sınavları gerçekleştiriyor. Öğrencilerimiz kabiliyetleri doğrultusunda, sınavda başarılı olanlar üniversitemize girmeye hak kazanacaklar.” dedi.

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Erdem Yavuz’da sınav hakkında bilgi vererek, “TYT alanında ilk 800 bin içerisinde yer alan öğrenciler sınava katılmaya hak kazandılar. 96 başvuru oldu bunlarda 17’i kız öğrenci. Başarılı olan toplamda 40 öğrenci alınacak” diye konuştu.

Öte yandan sınava Erzincan haricinde farklı şehirlerden gelen öğrencilerde katıldı.

Osmaniye’den gelen bir grup öğrenci, “Erzincan’da sınava giriyoruz. Başarılı olup burada üniversiteyi okumak arzumuz” ifadelerine yer verdiler.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.