Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Telafide Ben de Varım” programı uygulanmaya başladı

SALGININ OLUŞTURDUĞU AKADEMİK, FİZİKSEL, SOSYAL VE DUYGUSAL KAYIPLARIN GİDERİLMESİ İÇİN HAYATA GEÇİRİLEN ULUSAL DESTEKLEME PROGRAMI’NIN YAZ DÖNEMİNİ KAPSAYAN “TELAFİDE BEN DE VARIM” ETKİNLİKLERİ, ERZİNCAN’DA UYGULANMAYA BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Telafide Ben de Varım” programı uygulanmaya başladı
106 views
08 Temmuz 2021 - 10:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Salgının oluşturduğu akademik, fiziksel, sosyal ve duygusal kayıpların giderilmesi için hayata geçirilen Ulusal Destekleme Programı’nın yaz dönemini kapsayan “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri, Erzincan’da uygulanmaya başladı.

Bir buçuk yıl sürecek Ulusal Destekleme Programı’nın tatil dönemi planı “Telafide Ben de Varım” etkinlikleri, salgın hastalık sebebiyle ortaya çıkan öğrenme açıklarını kapatmak, yine bu dönemde oluşan sosyal, duygusal kayıpları telafi etmek için kapsamlı bir çalışma olarak tüm Türkiye’de olduğu gibi Erzincan’da da başladı.

“Telafide Ben de Varım” programı kapsamında yürütülecek fiziksel, sosyal, duygusal, akademik gelişim ve özel eğitim alanlarında gerçekleştirilecek eğitim faaliyeti çalışmalarında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın, bakanlıklar ve yerel yönetimlerle geliştirdiği iş birliği doğrultusunda bu yaz eğitimi okullarda bu bakanlıklara ve belediyelere bağlı sosyal tesislerde adeta bir şenliğe dönüşecek. Okulların kapıları bu sayede yaz boyu açık kalacak. Veli izni ve başvurusu ile 31 Ağustos’a kadar sürecek bu eğitimlerde, gönüllülük esasına dayalı çalışılıyor.

Ayrıca, telafi programları kapsamında öğretmenler için de mesleki gelişim programları yer alıyor. Doğa yürüyüşü eğitiminden, halk oyunlarına kadar farklı alanlarda bu eğitimler yaz boyu devam edecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.