Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Yükseköğretim Kalite Kurulu İzleme Programı” gerçekleştirildi

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARININ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE ARAŞTIRMA FAALİYETLERİ İLE İDARİ HİZMETLERİNİN KALİTE DÜZEYLERİNE İLİŞKİN ULUSAL VE ULUSLARARASI KALİTE STANDARTLARINA GÖRE DEĞERLENDİRMELER YAPAN YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU (YÖKAK) TARAFINDAN ERZİNCAN BİNALİ YILDIRIM ÜNİVERSİTESİNE KURUMSAL İZLEME PROGRAMI ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILARLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Yükseköğretim Kalite Kurulu İzleme Programı” gerçekleştirildi
19 views
04 Eylül 2021 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalite düzeylerine ilişkin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmeler yapan Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) tarafından Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesine Kurumsal İzleme Programı çevrim içi toplantılarla gerçekleştirildi.

Beş oturumda gerçekleştirilen toplantıların ilki EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve İzleme Takımı Üyeleri arasındaki görüşmeyle başladı.

İkinci oturuma, EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ali Ercan Ekinci, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Musrafa Fatih Ertugay, Kalite Komisyonu ve Kalite Koordinatörlüğü Üyeleri katıldı. Rektör Levent’in kalite çalışmaları ve üniversite ile ilgili bilgilendirme sunumunun ardından Rektör Yardımcısı ve Kalite Koordinatörü Prof. Dr. Ali Ercan Ekinci Kalite Güvence Sistemi, Araştırma-Geliştirme, Yönetim Sistemi ve Toplumsal Katkı başlıkları hakkında, daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük Eğitim-Öğretim, Uluslararasılaşma ve Uzaktan Eğitim Sistemi başlıkları hakkında sunum gerçekleştirdi.

Üçüncü oturum, EBYÜ Senato Üyelerinin katıldığı toplantıyla devam etti. Daha sonra, idari birim temsilcileri, Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile koordinatörlüklerin yöneticileri ve öğrencilerin katıldığı oturum gerçekleştirildi.

Son oturum ise EBYÜ Rektörü Prof. Dr. Akın Levent ve İzleme Takımı Üyeleri arasındaki kapanış görüşmesiyle sona erdi. Kapanış görüşmesinde, İzleme Takımı Üyeleri 2018 yılı Kurumsal Geri Bildirim Raporunda EBYÜ için belirtilen gelişmeye açık yönlerin büyük çoğunluğunun yerine getirilmiş olduğunu ifade etti. Ayrıca, üniversitenin kalite süreçlerinde gerçekleştirdiği çalışmalardan ve iyileştirmelerden memnuniyetlerini dile getirerek üniversitede kalite bilincinin üst seviyede olduğu ve üst yönetimin bunu özümsediği vurgulandı. Rektör Levent ise İzleme takımı üyelerinin önerilerinin ve değerlendirmelerinin Üniversitemiz için yol gösterici olacağını ifade ederek teşekkürlerini iletti.

Yükseköğretim Kalite Kurulundan toplantılara, İzleme Takımı Üyeleri Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut (Takım Başkanı), Süleyman Demirel Üniversitesi’nden Prof. Dr. Serdal Terzi (Akademik Değerlendirici), Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nden Ekrem Öztürk (İdari Değerlendirici) ve Galatasaray Üniversitesi’nden Fidan Argun (Öğrenci Değerlendirici) katıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.