Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzincan’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması

SAĞLIK BAKANLIĞINCA AÇIKLANAN KORONA VİRÜS HARİTASINDA KIRMIZI RENKLE ‘ÇOK YÜKSEK RİSKLİ’ İLLER ARASINDA YER ALAN ERZİNCAN’DA HAFTA SONU UYGULANAN SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDA GENEL İTİBARİYLE SESSİZLİK HÂKİM OLURKEN BAZI VATANDAŞLAR KURALLARA UYULMADIĞI KAYDETTİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Erzincan’da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması
187 views
11 Nisan 2021 - 10:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığınca açıklanan korona virüs haritasında kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ iller arasında yer alan Erzincan’da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında genel itibariyle sessizlik hâkim olurken bazı vatandaşlar kurallara uyulmadığı kaydetti. Market önünde görüşünü belirten vatandaş, “Ekmeğe diye gidiyoruz akşam evimize dönüyoruz” dedi.

Korona virüs (Covid-19) risk değerlendirme haritasında kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ iller arasında gösterilen Erzincan’da, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamında uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde de sessizlik hâkim oldu. Ana arter, cadde, sokak, park ve meydanların boş kaldığı kentte genelge kapsamı dışında bırakılan işletmelerin çalışanlarıyla, sağlık çalışanları haricinde diğer vatandaşların yasağa büyük oranda uyduğu görüldü.

Güvenlik güçleri de belirli alanlara kontrol noktaları kurdu. Kontrol noktalarında araçları durdurup sürücülerin belgelerini kontrol eden ekipler, belgeleri tam olanların tedbirlere uymaları konusunda uyardıktan sonra geçmelerine izin verdi.

“Ekmeğe diye gidiyoruz akşam evimize dönüyoruz”

Öte yandan kısıtlama hakkında bazı vatandaşlarda İHA mikrofonuna görüşlerini belirtti.

Torunu korona virüse yakalanan ve hastaneden dönen vatandaş, “Halkımızdan çok şikayetçiyim. Kuralara uymuyorlar ve bizleri evlere hapsettiriyorlar. Biz tüm gün evdeyiz. Dolayısıyla kilo alıyoruz, rahatsızlanıyoruz. Ben şu anda doktordan geliyorum. Kimse kurallara uymuyor. Koronalı evlere ziyarete geliniyor. Gelinir mi, olur mu? Benim şuanda torunum evde korona. Aynı apartmanda oturuyoruz. Ben 5 gündür torunumu görmüyorum.” dedi.

Bir başka vatandaş ise, “Bu böyle giderse bitmez. Ekmeğe diye gidiyoruz akşam evimize dönüyoruz. Bu sıkıntıda böyle bitmez, millette perişan.” ifadelerini kullandı.

Yaşlı bir vatandaşta devlet idarecilerine dualar ederek, “Devletimizin uygun gördüğü kanunlara uyacağız. Bu hastalıktan da Cenabı Allah bizleri kurtarır inşallah, yardım eder” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.