Erzincan Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” düzenlendi

ERZİNCAN İLİ, TERCAN, ÇAYIRLI, OTLUKBELİ, ÜZÜMLÜ İLÇELERİNDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLERE VE EĞİTİM ÇALIŞANLARINA, 6331 SAYILI İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ KANUNU GEREĞİ, TEMEL İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına “İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi” düzenlendi
111 views
21 Ocak 2022 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Erzincan ili, Tercan, Çayırlı, Otlukbeli, Üzümlü ilçelerinde görev yapan öğretmenlere ve eğitim çalışanlarına, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereği, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimi düzenlendi.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi koordinesinde, il koordinatörü Cemalettin Çiydem, İş Güvenliği Uzmanı Hüseyin Akdemir tarafından verilen eğitimde, çalışma mevzuatı ile ilgili bilgiler, iş kazası ve meslek hastalığından doğan hukuki sonuçlar, meslek hastalıklarının sebepleri, tütün ürünleri zararları, biyolojik ve psikososyal risk etmenleri, temel ilk yardım bilgileri, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları ve güvenlik kültürü, tahliye ve kurtarma gibi konular ele alındı.

Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü İş Güvenliği koordinatörü Cemalettin Çiydem, düzenlenen eğitimde konuşma yaparak, “Bu faaliyetler yerine getirilirken çalışanlarımızın sağlığının korunması ve okullarımızda iş sağlığı ve güvenliğini tehdit edebilecek risklerin ortadan kaldırılması ve öncelikli olarak iş kazalarının önlenerek iş sağlığı ve güvenliği kültürünün tüm arkadaşlarımızca benimsenip hayata geçirilmesi büyük önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı. İş sağlığı ve güvenliği alanında kamu yönetimi anlayışıyla öncü ve rol model uygulamaları hayata geçirmeye gayret ettiklerini belirten Çiydem, “Eğitim ortamlarımızın, okullarımızın, sınıflarımızın çok daha sağlıklı ve güvenli olması, bu anlamda çalışmalarımızın başında yer almaktadır. Eğitim-öğretim ortamlarının sağlık ve güvenlik şartlarını, ulusal ve uluslararası standartlara uygun hale getirmek konusundaki çabalarımız da devam ediyor.” dedi.

Planlama dahilinde merkezdeki tüm öğretmenlere ve eğitim personeline, Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimlerinin düzenleneceği ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.